28. smotra učeničkih zadruga Republike Hrvatske u Zadru
Autor: Dijana Marić, 17. 10. 2016.

28. smotra učeničkih zadruga Republike Hrvatske održala se u Zadru na Poluotoku u objektu «Arsenal» 05. i 06. listopada 2016. godine.

Smotra učeničkog zadrugarstva je manifestacija koja predstavlja pravi festival stvaralaštva, kreativnosti, inovativnosti i poduzetništva djece i mladih.

Na 28. Smotri svoje proizvode i rad prezentiralo je 70 najboljih učeničkih zadruga iz cijele Hrvatske, koje su pravo za sudjelovanje na Državnoj smotri stekle temeljem uspjeha na županijskim smotrama i jedna učenička zadruga iz inozemstva. Štandovi su bili prepuni ukrasnih i uporabnih predmeti od keramike, stakla, drveta i recikliranih materijala, raznih kreme, ulja, tradicijskih vezova...

Naša UZ VikSi koja postoji tek deset mjeseci sudjelovala je na 28. smotri učeničkih zadruga RH. Rad UZ VikSi vrlo uspješno su prezentirale učenice Nika Baniček, 3.razred i Ana Đurić, 2. razred u pratnji učiteljica Radojke Kozine i Željke Kleković Brajenović. Voditeljica UZ VikSi ujedno je bila član Državnog povjerenstva za Najproizvod RH.

Željka Kleković Brajenović, voditeljica UZ VikSi