Posjet Divovima Patagonije
Autor: Dijana Marić, 17. 10. 2016.

Učenici trećih razreda u petak, 14. listopada zaputili su se prema Rijeci. Posjetili su izložbu Divovi Patagonije i Astronomski centar Rijeka. Divovi Patagonije je najveća putujuća izložba o dinosaurima južne Zemljine polutke.

Na izložbi se mogu vidjeti replike kostura dinosaura izrađene prema cjelovitim fosilnim primjercima pronađenima na području Patagonije, kao i modeli izrađeno prema izvornim primjercima. Nakon izložbe održana je i radionica za učenike.

U Astronomskom centru u Planetariju učenici su pogledali animirani film Putovanje male zvijezde. Bilo je zabavno, poučno i nadasve zanimljivo. Povratak u Sisak u kasnim večernjim satima.

Slike u nastavku...