Posjet dječjoj knjižnici Caprag
Autor: Dijana Marić, 8. 11. 2016.

U petak 4. 11. 2016. posjetili smo Dječju knjižnicu u Capragu i tako obilježili Mjesec hrvatske knjige koji traje od 15. 10. do 15. 11.

Ova godina je godina Ivane Brlić – Mažuranić. Da bi to obilježili, njoj u čast, knjžničarke Dječje knjižnice održale su nam predavanje o životnom putu  Ivane Brlić – Mažuranić i njezinom stvaralaštvu. Saznali smo puno novih informacija. Najviše nas je oduševilo kako je ona počela pisati. Imala je sedmero djece. Da bi ih zabavila najprije je pisala priče i bajke za njih, a tek onda za ostalu djecu. Zbog izvrsnog pisanja dali su joj nadimak Hrvatski Andersen.

Svi ovi podatci dobro su nam došli jer i mi ovaj mjesec za lektiru čitamo njezin najpoznatiji roman Čudnovate zgode šegrta Hlapića. Sva ta nova saznanja pomoći će nam u pisanju lektire.

Učenici i učiteljice trećih razreda

Slike u nastavku...