Boravkaši skočili u umjetnost
Autor: Dijana Marić, 18. 12. 2016.

U utorak,13.prosinca 2016.g. sudjelovali smo u projektu Narodne knjižnice i  čitaonice Vlado Gotovac „Skok u umjetnost“. Autorica i predavačica, profesorica Angelina Adamović održala nam je zanimljivo predavanje i još zanimljiviju radionicu na temu „Plastične vrećice-umjetnost ili smeće?“.

Tako smo (između ostalog) saznali da se u svijetu reciklira tek 1 % plastičnih vrećica, da jednoj plastičnoj vrećici treba oko 100 godina da se u prirodi razgradi, da svega 20% svjetskog stanovništva reciklira, da mnoge životinje ugibaju baš zbog plastičnih vrećica...

U sklopu radionice izradili smo nakit za božićnu jelku upravo od plastičnih vrećica!! Zaključak je jasan – mnoge ćemo životinje spasiti, a i priroda će nam biti zahvalna ako jednostavno u sljedeću kupovinu ponesemo PLATNENU TORBU!!!!!

Pridružite nam se i vi!!

učenici i učiteljice boravka