Nosit ću ružičasto u znak podrške Danu ružičastih majica 22.2.2017.
Autor: Dijana Marić, 22. 2. 2017.

U našoj školi već nekoliko godina obilježava se Dan ružičastih majica, učenici i djelatnici škole u znak podrške obuku ružičaste majice  i time šalju poruku "Stop - nasilje prestaje ovdje" s ciljem kako neće tolerirati vršnjačko nasilje u svojoj sredini.

Dan ružičastih majica obilježava se svake godine zadnju srijedu u mjesecu veljači. Projekt je nastao u Kanadi, naime dječak koji je u znak podrške svojoj majci koja je oboljela od raka dojke obukao ružičastu majicu bio zlostavljan od svojih vršnjaka. Kako bi ga podržali još dvoje učenika je obuklo majice. Taj dan u Kanadi se obilježava Pink shirt day.

U Hrvatskoj se obilježava od 2014. godine. Program prevencije vršnjačkog nasilja možete podržati i kupnjom majice.

U srijedu, 22. veljače 2017. obilježili smo Dan ružičastih majica. Kako bi podržali program prevencije vršnjačkog nasilja  na taj dan obuklimo smo ružičaste majice!

Link:http://cepn.hr/dan-ruzicastih-majica/

Vedrana Šimić, prof.