Dani otvorenih vrata
Autor: Dijana Marić, 27. 2. 2017.

Učenici koji sudjeluju u dodatnoj nastavi hrvatskoga i engleskoga jezika 24. veljače 2017. posjetili su Dane otvorenih vrata Nacionalne i sveučilišne knjižnice u Zagrebu. Upoznali su se s djelatnošću i značenjem ove značajne institucije te naučili kako se izrađuje knjiga. Nacionalna i sveučilišna knjižnica ove godine slavi 410. obljetnicu postojanja, a Dane otvorenih vrata uvijek ima oko 22. veljače, dana kad je 1483. godine tiskana prva hrvatska knjiga Misal po zakonu rimskoga dvora.

Tijekom ove izvanučioničke nastave učenici su posjetili i kino Europa (ove godine proglašeno najboljim europskim kinom). Tamo su pogledali četiri kratka filma dvaju čeških i po jednog njemačkog i korejskog autora.

Bez obzira na loše vremenske uvjete, dan je završio u vrlo dobrom raspoloženju.

Irena Balen – Gorišek, prof.

Slike u nastavku...