Dan očeva u 3.a - osvrt roditelja
Autor: Dijana Marić, 19. 3. 2017.

Veselo je bilo u četvrtak, 16. ožujka 2017. u 3.a. U proslavi Dana očeva (inače se obilježava 19. ožujka)  sudjelovali su svi od učiteljice i učenika do majki i naših slavljenika – očeva.

Započelo je s rješavanjem rebusa. Prvo su očevi rješavali samostalno, ali pri isteku vremena poneki su potražili pomoć svoje djece.

U sljedećoj igri očevi su popunjavali upitnik koji je pokazao znaju li očevi primjerice koji je najomiljeniji predmet njihove djece ili tko im je najbolji prijatelj. Naravno bilo je jednakih odgovora, ali i podosta i različitih.

Nakon toga krenulo je šminkanje. Očevi su morali našminkati majke. E, tu je bilo svega, a najviše smijeha.

Smijeha nije nedostajalo ni u sljedećoj igri – vezanje kravate. Opet su očevi bili zaposleni i morali su vezati kravate majkama. Neki su zavezali čvor na klasičan način, a neki su pustili mašti na volju. Tako našminkane majke s kravatama oko vrata, morale su prošetati kao na modnoj pisti da svi vide očeve kreacije.

Druženje u razredu završili smo  s kratkim poučnim igrokazima koje su napisali očevi i njihova djeca.

Na kraju smo  slavlje preselili u sportsku dvoranu gdje smo svi zajedno odigrali nekoliko sportskih natjecateljskih igara.

Očevi su za svoje kreativno sudjelovanje  dobili diplome. Majke, koje su došle same, a sudjelovale u igrama,  također  su otišle kući s diplomom.

Hvala našoj učiteljici na organizaciji. Bilo nam je vrlo zanimljivo i  zabavno.

Domagoj Kobal, Uršin tata

Slike u nastavku...