Titanic – Hrvati u katastrofi stoljeća
Autor: Dijana Marić, 14. 5. 2017.

Autor knjige Titanic – Hrvati u katastrofi stoljeća Slobodan Novković gostovao je 12. svibnja u našoj školi. Učenicima sedmih razreda održao je predavanje o Titanicu s naglaskom na sudbine 30 Hrvata koji su se našli na njemu, te 80-tak Hrvata s broda Carpathija koji je prvi došao na mjesto katastrofe te travanjske noći 1912. godine.

Povod predavanju su trojica putnika sa sisačkog područja (Galdovo, Hrastelnica, Topolovac), od kojih je jedan, Ivan Jalševac iz Topolovca, preživio potonuće. Predavanje gospodina Novkovića uvod je u izložbu o Titanicu koja se otvara 2. lipnja u knjižnici Caprag.

Irena Balen-Gorišek, prof.

Milica Komlenić, nast.pov.