Branka Primorac u našoj školi
Autor: Dijana Marić, 19. 5. 2017.

Nakladnička kuća „Alfa“, učiteljice i knjižničarka OŠ Viktorovac udružili su se kako bi novinarku, književnicu i fotografkinju Branku Primorac predstavili učenicima sedmih i osmih razreda naše škole, a sve s namjerom poticanja čitanja iz užitka, ali i promišljanja o životu i budućoj profesiji.

U jednom školskom satu, koliko je trajao ovaj susret, zasigurno je upaljena barem iskra znatiželje u nekom budućem čitatelju ili čitateljici jednog od mnogih izvrsnih romana Branke Primorac, a možda je netko od prisutnih osjetio i poriv da i sam/a posegne za tipkovnicom i napiše svoje prve književne ili novinarske rečenice. U tome zasigurno može pomoći i čitanje posljednje objavljene knjige gospođe Primorac za koju je prije nekoliko dana primila nagradu „Sfera“ za najbolji dječji roman u SF žanru objavljen u 2016. godini.

Branka Primorac jedan je primjerak, naime,  potpisala i posvetila knjižnici naše škole, a stručni promotor Krunoslav Horvat knjigu nam je uime Alfe poklonio. Zahvaljujemo i veselimo se budućim susretima s književnicima jer u Viktorovcu volimo čitanje!

Knjižničarka Iva