Sportske igre mladih 2017.
Autor: Dijana Marić, 20. 5. 2017.

Turneja radosti Sportskih igara mladih nakon istarskih gradova stigla je 15. svibnja u Sisak i 16. svibnja u Topusko, te će te dane gradovi postati središnja mjesta amaterskog sporta u Hrvatskoj.

Djeci i mladima u svim županijama širom Hrvatske pruža se mogućnost besplatnog sudjelovanja na natjecanjima, a najuspješnijim pojedincima i ekipama osigurano je besplatno mini ljetovanje sa sudjelovanjem na Državnoj završnici.

Sportske igre mladih promiču način života čiji su temelji razumijevanje, prijateljstvo, solidarnost i fair-play, alternativu svim mogućim negativnim čimbenicima današnjice koji se na izrazit način reflektiraju na populaciji djece i mladeži.

Na igrama su sudjelovali učenici naše škole, natjecali su se u graničaru i trčanju na 60 m. Učenici četvrtih razreda osvojili su drugo mjesto u graničaru a učenici trećih razreda treće mjesto.

Nikolina Bizjak, učiteljica rn