UZ VikSi osvojila 1. mjesto na Županijskoj smotri učeničkih zadruga Sisačko-moslavačke županije
Autor: Dijana Marić, 28. 5. 2017.

U Sisku 26. svibnja 2017. godine na Sisačkom korzu održana je Županijska smotra učeničkih zadruga Sisačko-moslavačke županije. Sudjelovalo je 23 zadruga osnovnih i srednjih škola. Škola domaćin je bila Ekonomska škola Sisak.

Zadrugari su Sisčanima pokazali proizvode svojih zadruga koje njeguju  baštinu i tradiciju zavičaja poštujući ekološke principe u proizvodnji te razvijaju inovaciju i potiću poduzetništvo, a  Prosudbenom povjerenstvu prezentirali su rad zadruge u protekloj godini.

Naša zadruga VikSi ove se godine predstavila originalnim suvenirima grada Sisak ( motiv Starog  mosta i Starog grada) u keramici, platnu, svili i drvetu.

Zadrugarke Ana Đurić, Iva Radić, Mia Štimac i Karla Panižić oduševile su članice Povjerenstva  svojim usmenim izlaganjem, kreativnošću i prikazom praktičnog rada (izrada svijećnjaka Stari most u glini), a izložbeni prostor je odisao skladom boja i proizvoda.

Prema kriterijima vrednovanja programa i postignuća učeničkih zadruga (izvješće o radu, izložba i praktičan rad) UZ VikSi dobila je maksimum bodova (50!)  te zasluženo osvojila 1. mjesto u Sisačko-moslavačkoj županiji. Uspješnost u radu bit će nagrađeno sudjelovanjem na 29. smotri učeničkih zadruga RH koja će se i ove godine održati u Zadru početkom listopada.

Čestitamo svim zadrugarima VikSićima koji su pridonijeli ovom uspjehu na Županijskoj smotri učeničkih zadruga održanoj u Sisku!

Voditeljice: Bojana, Irina i Željka

Slike u nastavku...