Pohvalnice izvanrednim učenicima, diplome našim Medijatorima
Autor: Dijana Marić, 12. 7. 2017.

Podjelom svjedodžbi, pohvalnica i diploma obilježili smo srpanj školske godine 2016/2017.

Osim podjele svjedodžbi za uspjeh učenika, osmaši su u ponedjeljak potpisali prijavnice i krenuli put srednjih škola!

Izvanredni učenici su dobili i pohvalnice, naši Medijatori i diplome.

Tako treba spomenuti projekt koji je učenike šestih razreda upoznao s nečim novim–međuvršnjačkom medijacijom. U školskoj godini 2016/2017. sudjelovali smo u projektu prevencije vršnjačkog nasilja Povjetarac – Bonaca 7.

Cilj projekta je prevencija nasilja među mladima i djecom, a temelji se na ciklusu interaktivnih radionica s tematikom nenasilnog rješavanja sukoba, uspostavi kvalitetne komunikacije i vršnjačkoj medijaciji.

Dvadesetak učenika 6.a i 6.b razreda sudjelovali su rado na radionicama tijekom drugog polugodišta. Sudjelovali su i na manifestaciji Zdrav za 5, gdje su zainteresiranim prolaznicima približili ulogu medijatora.

Usvojili su osnovne pojmove i savladali tehnike osnova medijacije te zaslužili diplome za trud i rad.

Dijana Sanković Strugačevac, pedagog