Međunarodni dan djeteta obilježen u 4.a
Autor: Dijana Marić, 21. 11. 2017.

Međunarodni dan djeteta obilježava se 20. studenoga s ciljem boljeg razumijevanja, prihvaćanja i dobrobiti sve djece. Generalna skupština UN-a je 20. studenoga 1959. godine usvojila Deklaraciju o pravima djeteta, a 1989. godine Konvenciju o pravima djeteta. Od 20. studenoga 1989. godine u cijelome se svijetu obilježava Međunarodni dan djeteta, koji je potaknula Organizacija Ujedinjenih naroda i njezine specijalizirane ustanove.
Obilježavanjem ovog dana se želi senzibilizirati javno mijenje i ustanove za potrebu zaštite maloljetnika od zlouporabe, nasilja i raznih oblika diskriminacije.
Naš razredni odjel 4.a je obilježio taj dan tako što nas je Urša Kobal prisjetila na naša prava i prava djece cijeloga svijeta.
Pošto se mi volimo igrati, istaknuli smo naše pravo na igru i slobodno vrijeme.
Napravili smo malu izložbu igrački, a na satu razrednika i vjeronauku igrali smo različite društvene igre. UŽIVALI SMO!

Radojka Kozina, učiteljica mentorica