Likovni radovi naših učenika na Hrvatskom dječjem festivalu
Autor: Dijana Marić, 6. 11. 2019.

Hrvatski dječji festival (HDF), koji spaja glazbeno, likovno i literarno stvaralaštvo djece iz cijele Hrvatske, održan je u KD Vatroslav Lisinski u subotu, 2. 11. 2019. pod sloganom „Stih i nota, sto divota“. Ovogodišnji 26. po redu, posebno je značajan za našu školu.

U velikoj konkurenciji od nekoliko stotina pristiglih likovnih radova djece iz cijele Hrvatske, radovi naših malih i velikih likovnjaka odabrani su za Zbornik radova i uvršteni u 25 najboljih. Ove godine tema je bila ilustracija motiva iz priča ili pjesama.

Veliku kreativnost u ilustraciji „Šume Striborove“ pokazali su nagrađeni učenici šestih razreda: Nika Baniček (6.a), Ivan Čičak (6.a) i Marija Vulić (6.b) i Saša Javornik (3.c) ilustracijom pjesme „Kako živi Antuntun“.
Zbornik radova sa 26. HDF-a možete prolistati i u našoj školskoj knjižnici.
Čestitamo našim likovnjacima!

učiteljice Bojana Štimac i Irina Đurić