Pojačane higijenske mjere zaštite od virusnih zaraza
Autor: Dijana Marić, 27. 2. 2020.

Prema preporukama Ministarstva zdravstva i Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo podsjećamo učenike na pridržavanje općih mjera zaštite:
- redovito perite ruke sapunom i vodom ili koristite dezinficijens na bazi alkohola
- kada kašljete i kišete prekrijte usta i nos papirnatom maramicom i poslije ju odbacite u koš za otpad te operite ruke
-  izbjegavajte bliski kontakt s osobama koji imaju simptome infekcije dišnih putova, imaju povišenu temperaturu i kašlju.

Posebno podsjećamo učenike da provode redovitu higijenu ruku. Ruke treba prati prije jela kao i poslije korištenja sanitarnog prostora.

Higijena ruku je jedna od najvažnijih mjera prevencije u širenju zaraznih bolesti.