Izvanučionička nastava osmih razreda u Vukovar
Autor: Dijana Marić, 11. 3. 2020.

Učenici 8.-ih razreda bili su u veljači na dvodnevnoj izvanučioničkoj nastavi u Vukovaru. Prvog dana učenici su poslušali predavanja o Domovinskom ratu i Bitci za Vukovar te su u pratnji svojih razrednika i nastavnice povijesti posjetili Muzej grada Vukovara i Muzej vučedolske kulture. Slobodnu večer prvog dana učenici su proveli u organiziranoj disco-večeri na brodu.

Drugi dan je bio rezerviran za terensku nastavu i obilazak lokaliteta vezanih uz samu bitku za Vukovar i stradanja civila – učenici su posjetili franjevačku crkvu i samostan, Bolnici, Trpinjsku cestu, Memorijalno groblje žrtava iz Domovinskog rata, Kukuruzni put, Velepromet, Vodotoranj i Memorijalni centar Ovčaru.

Izvanučionička nastava završila je kvizom mira u rodnoj kući Lavoslava Ružičke. Naša škola osvojila je treće mjesto, a predstavljali su nas učenici Franjo Obućina i Tibor Andreani.

Dijana Skrbin Kovačić, prof.

Fotografije u nastavku...