Projekt Zdrav obrok svima III
Autor: Dijana Marić, 1. 4. 2020.

Osnovna škola Viktorovac jedna je od devet sisačkih osnovnih škola u kojoj se provodi Projekt Zdravi objed svima III.

Projekt je financiran sredstvima Fonda europske pomoći za najpotrebitije (FEAD) u okviru Operativnog programa za hranu i/ili osnovnu materijalnu pomoć za razdoblje 2014.-2020., u sklopu otvorenog Poziva na dostavu projektnih prijedloga „Osiguravanje školske prehrane za djecu u riziku od siromaštva (školska godina 2019./2020.)“.

Posredničko tijelo u provedbi projekta je Ministarstvo za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku koje je za navedeni projekt Gradu Sisku odobrilo maksimalni iznos prihvatljivih troškova, i to 999.989,30 kuna.

Svrha projekta je pomoć ranjivoj skupini djece koja žive u riziku od siromaštva, te osiguravanje redovite i kvalitetne školske prehrane svima. Osiguranim sredstvima povećati će se fond sredstava koje je Grad Sisak do sada izdvajao u gradskom proračunu za školsku prehranu djece.