Odgovorno upravljanje novcem i štednja
Autor: Dijana Marić, 2. 11. 2020.

Svjetski  dan štednje obilježava se 31. listopada u sjećanje na Prvi međunarodni kongres štedioničara održan davne 1924. godine u Milanu. Na tom su kongresu ugledni bankari tražili izlaz iz krize nastale Prvim svjetskim ratom te su zaključili da je štednja prijeko potrebna za razvoj.

Zato mi štedimo od 1. razreda. Na poticaj gđe Marije iz ABC Kreditne unije, već tada smo shvatili koliko je važno štedjeti. Suradnju sa ABC Kreditnom unijom njegujemo od tada i možemo reći da smo postali pravi štediše. Veliki nam je poticaj  činjenica da nas djelatnici ABC Kreditne unije svake godine na Dan štednje razvesele prigodnim poklonima za cijeli razred, kao i uplatom određene svote novaca na naš račun. Kako bismo im na tome zahvalili, kroz integrirani nastavni dan napisali smo im  pjesmu i izradili likovne radove na temu štednje. Shvatili smo da je odgovorno upravljanje novcem, kao i štednja, važan korak za budućnost.

Kako bi naša razredna štednja imala još jedan smisao i svrhu, odvojili smo dio sredstava i (u dogovoru s roditeljima)  uplatili za humanitarnu akciju „Naša ljubav za njihova srca“ za Dječji dom Vrbina Sisak.

Učenici i učiteljica 4.c

Pjesmu i likovne radove pogledajte u prilogu!

ŠTEDNJA ZLATA VRIJEDNA

ŠTEDNJA JE ZAKON

I BAŠ JE FORA,

TKO NE ŠTEDI

PROBAT MORA.

ŠTEDJET, ZNA SE,

NIJE LAKO

ŠTEDI SKORO SVATKO.

NEMOJ PUNO TROŠITI

JER NOVČIĆE NEĆEŠ BROJITI.

ŠTEDJET SE MOŽE U

ABC KREDITNOJ UNIJI

I ONDA SI SIGURNIJI.

ŠTEDIMO DOK IMAMO

I O BUDUĆNOSTI BRINEMO.

ZATO NOVCE  NA RAČUN SPREMAJ

I ZA PUTOVANJE SE PRIPREMAJ!

ŠTEDI I DALJE

DOK EPIDEMIJA TRAJE,