Škola u prirodi Lošinj - 4.b razred
Autor: Dijana Marić, 5. 6. 2015.

Učenici 4.b razreda u vremenu od 18. do 22. svibnja 2015. sa svojim učiteljicama Verom Pranjić i Anom Posavec proveli su pet prekrasnih dana u Školi u prirodi. Smjestili su se u Vili San u Velom Lošinju. Tijekom boravka upoznali su i posjetili naše otoke Krk, Lošinj, Cres i Susak.

Što su posjetili, vidjeli i doživjeli možete pročitati u sastavu učenice Mie Brnad.
Tijekom putovanja su popunjavali radnu bilježnicu koju je za njih izradila njihova učiteljica mr. Vera Pranjić.

Nakom povratka s puta učenici su izradili plakate koji će ih podsjećati na predivne dane provodene s njihovim učiteljicama Verom i Anom.

Galeriju fotografija pogledajte u nastavku.

učenici 4.b razreda
učiteljica mr. Vera Pranjić

Škola u prirodi - Lošinj

U ponedjeljak 18.5. 2015. krenuli smo u školu u prirodi. Nestrpljivo smo čekali autobus. Ah napokon je stigao. Pozdravili smo se sa roditeljima i put je mogao započeti! Put je bio dugačak i zabavan. Imali smo kraće pauze. Dolaskom na otok Krk posjetili smo špilju Biserujku. Malena je i prekrasna ali bogata svojim sadržajem. Put smo nastavili do Jurandvora i Crkve sv. Lucije u kojoj je pronađena Bašćanska ploča. U njoj smo slušali legende, priče ali i upoznali najstariji hrvatski spomenik na glagoljici.

Nakon pauze krenuli smo do luke Valbiska. Ukrcali smo se na trajekt i uživali u vožnji od 20 min. Iskrcali smo se u luci Merag na Cresu. Nakon vožnje do Velog Lošinja znatiželjni i veseli krenuli smo prema našem smještaju. Prvo smo raspremili svoju robu u ormare, a zatim večerali te krenuli u šetnju obalom prekrasnog Velog Lošinja. Nakon prospavane noći došao je sunčani utorak.

Nakon doručka krenuli smo put Malog Lošinja pa na otok Susak. Trebali smo ga posjetiti u četvrtak no zbog lošeg vremena, izlet je bio prebačen za utorak. Dobili amo lunch paket i zaputili smo se do broda koje nas je odvezao na Susak. Krenuli smo u obilazak Suska. Posjetili smo staru jezgru otoka, Crkvu sv. Nikole i groblje. Poslije smo imali slobodno vrijeme za kupanje. Zatim slijedi večera, ugodna šetnja i na spavanje.

Već je došla srijeda i ona je također nosila nove avanture. Nakon doručka krenuli smo u obilazak Velog Lošinja i njegovih znamenitosti i ljepota. Penjali smo se po kamenjarima, potom smo se počastili sladoledom. Poslije ručka bilo je vrijeme za plažu u Plavi svijet koji nas je očarao. Prvo predavanje potom radionica i zanimljivi zadaci. Došlo je i vrijeme za kupanje. Ušli smo u vodu no ona je bila prehladna. Oni hrabri su uživali u kupanju.

Kišica nas je dopratila u Vilu. Večerali smo i uputili se u restoran na disko večer koja je bila jako zabavna pa smo se dugo zadržali. Odmah smo pošli na spavanje. I stiže četvrtak naš zadnji dan boravka u školi u prirodi. Nakon doručka krenuli smo u obilazak Malog Lošinja. Kada smo se vratili na ručak trebali smo ići na kupanje u Sunčanu uvalu ali mi smo odbili taj prijedlog. Radije smo rješavali radnu bilježnicu. Navečer pidžama party, ali i ranije na spavanje. Sutra putujemo kući. Zar već? Petak je. Koferi na terasi, sendviči u torbi. Čeka nas put. No vrijeme nas nije baš mazilo. Smrknulo se i veoma jako zapuhala je bura. Uz put pogledali smo gradić Osor i Vransko jezero na otoku Cresu.

Stigli smo na luku Merag i čekali trajekt. Da nam ne bi bilo dosadno gledali smo film. Nakon vožnje zadesila nas je nesreća. Krčki most bio je zatvoren i mi smo zapeli u Omišlju. Trebali smo ručati u Rijeci no ručali smo u Omišlju u restoranu Kaštel. Taman nakon ručka Krčki most se otvorio. I mi smo nastavili put prema Rijeci. posjetili smo knjižnicu i zbirku Mažuranić - Brlić - Ružić na Sušačkim pećinama. Potom smo se uputili prema Zvjezdarnici i Planetariju. Naš put se nastavio praćen vjetrom i kišom.

Stigli smo u naš Sisak oko 22 h. Roditelji su nas dočekali. I stvarno nam je žao što nismo dulje ostali nego samo pet dana. No te trenutke nećemo nikada zaboraviti.

Mia Brnad, 4.b