Aktivnosti 2. i 3. razreda u siječnju i veljači
Autor: Dijana Marić, 10. 3. 2020.

Naše ručice a i moždane vijuge bile su vrijedne u siječnju i veljači. Obilježili smo sve važne datume i naravno ponavaljali nastavne sadržaje. Izrađivali smo maske koristeći balone, štirku i stare novine. Kada su se posušile svaki učenik je ukrasio po vlastitoj želji.

Na Valentinovo 14. veljače 2020. posvetili smo se danu ljubavi. Crtali smo 3D srce i razgovarali o simaptijama i ljubavi. Povodom Dana hrvatske glagoljice 22. veljače prisjetili smo se starog hrvatskog pisma glagoljice. Ovu temu smatramo iznimno važnom jer kulturu i tradiciju jednog naroda naroda najbolje možemo prepoznati kroz jezik i pismo. Svaki učenik je proučio pismo glagoljice i napisao prvo slovo svog imena te na taj način dao svoj skromni doprinos očuvanju tradicije.

Posljednju srijedu mjeseca veljače tradicionalno smo posvetili Danu ružičastih majica. Naša pedagoginja održala je radionicu o rješavanju sukoba u kojoj su učenici rado sudjelovali i puno naučili kroz igru, razgovor i smijeh.

U narednim mjesecima s učenicima 2. i 3. razreda bit će učiteljica Kristina Pančić.

Učiteljica PB Marina Marković Vukmirović