Aktivnosti u boravku tijekom mjeseca studenoga
Autor: Dijana Marić, 2. 12. 2021.

Studeni je u produženom boravku bio pun igre i kreativnosti.

Počeli smo uređivati učionicu zimskim motivima. Izrezivali smo pahuljice od papira. Tehnikom kolaž papira dočarali smo zimsku noć u gradu. Pripremili smo adventski kalendar popraćen prigodnom pjesmicom u autorstvu naše učiteljice Marine. Opremili smo poseban kutak za čitanje koji će zasigurno vrijeme za odmor učiniti ugodnijim. Napunjen je knjigama, slikovnicama, časopisima, bojankama, društvenim igrama i puzzlama.

Obilježili smo i neke važne datume:

9. studenog, na Svjetski dan izumitelja učenici su se okušali u izumiteljskom poslu. Osmislili su vlastite mobilne aplikacije za koje smatraju da bi nam olakšale život. Moramo priznati da bi aplikacija koja putem kamere analizira izvedbu nogometnog trika i daje savjete za poboljšanje zaista bila od iznimne koristi. A to je samo jedna u moru originalnih inovacija.

11. studenog smo obilježili Svjetski dan origamija. Upoznali smo se s tehnikom te kratko prošli kroz povijest nastanka i razvoja origamija. Učenici su bili oduševljeni vidjevši koje sve oblike je moguće postići naizgled jednostavnim savijanjem i oblikovanjem jednog komada papira. Na kraju smo se i sami okušali u origami tehnici izradom papirnatog labuda. Naučili smo da je ipak potrebno mnogo truda, preciznosti i strpljenja.

Ususret Danu sjećanja na žrtve Domovinskog rata i Dana sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje 18. studenog odali smo počast hrabrim braniteljima i žrtvama rata paljenjem ručno izrađenih lampiona.

Na svjetski dan televizije 21. studenog razgovarali smo o povijesti televizije i njenom značaju za nas. Učenici su nacrtali  prizor iz svojih omiljenih televizijskih emisija i crtanih filmova. Dan smo zaključili zajedničkim gledanjem animiranog filma u već nam poznatom kinu.

Mjesec smo završili jednom od najdražih tema – krznenim prijateljima.  30. studenog obilježili smo Svjetski dan kućnih ljubimaca. Nakon iscrpnih opisa i razgovora o ljubimcima učenici su nacrtali svog ljubimca, a oni koji ne posjeduju ljubimca nacrtali su kakvog ljubimca bi voljeli imati. Tako su se, između psića, mačaka, ptica i ribica na panou našli čak i lav te albino piton.

Osim zajedničkih organiziranih aktivnosti, važan dio boravka je i slobodno vrijeme za odmor i igru. Maksimalno smo iskoristili zadnje tople dane za igru na otvorenom uz nogomet, preskakanje užeta, gumi-gumi, ledenu kraljicu, branje djetelina i vječiti favorit – graničar. One tmurnije, kišne dane su proveli uz društvene igre, puzzle, karte Uno, šah, kocke i lutkice.

Fotografije u prilogu!

Vaše učiteljice Marina Marković Vukmirović i Iskra Radošević