Aktivnosti u boravku tijekom mjeseca siječnja
Autor: Dijana Marić, 7. 2. 2022.

U siječnju smo se zatekli u izolaciji, ali to nas nije omelo u planu da se dobro zabavimo i nešto naučimo. Povratkom u školske klupe produženog boravka otvarali smo božićne poklončiće koje smo dobili od našeg “boravka prijatelja”, Osnovne škole Eugena Kvaternika. Dobili smo kreativne, ručno izrađene čestitke i paketiće sa slasticama. Poklonima smo se silno obradovali i zahvalili našim novim prijateljima.

Dana 14. siječnja 2022. obilježili smo Međunarodni dan šešira. Upoznali smo se s povijesnim značajem šešira i ulogom različitih pokrivala za glavu. Koliko može biti važna kaciga u poslu vatrogasca ili šešir za poljoprivrednika. Ali smo se i nasmijali raskošnim šeširima kakve nose dame na britanskom dvoru. Okušali smo se u izradi papirnatih šešira origami tehnikom. Zatim smo te iste šešire ukrasili omiljenim motivima. Na kraju smo se zabavili igrajući igru Memori izrađenu od parova različitih zanimanja i odgovarajućih pokrivala za glavu. Primjerice: farmer – slamnati šešir, kralj – kruna, građevinski radnik – žuta kaciga, i sl.

Obradovalo nas je i nekoliko lijepih, sunčanih dana koje smo proveli na školskom igralištu. Poigrali smo badminton i okušali se u bacanju lopte na koš.

Slobodno vrijeme smo rado ispunjavali igrom Alias. Potrebno je zadani pojam objasniti ostalim igračima bez da se kaže korijen te riječi. Učenik koji pogodi pojam objašnjava sljedeći zadani pojam. Za učenike prvog razreda to je bila odlična vježba čitanja, promišljanja i brzog reagiranja.

Krajem mjeseca održali smo likovnu radionicu kao pripremu za blagdan Valentinovo. Izrađivali smo srcolike životinje tehnikom kolaž papira. Svi dijelovi naših životinja: glava, uši, nos, noge – sve je u obliku srca. Kako je sve to izgledalo možete vidjeti na priloženim fotografijama.

Fotografije u prilogu!

Vaše učiteljice Marina Marković Vukmirović i Iskra Radošević