Aktivnosti u boravku tijekom mjeseca travnja
Autor: Dijana Marić, 6. 5. 2022.

Kao i svaki mjesec do sada, travanj smo otvorili zabavnim aktivnostima. Petak, 1. travnja proveli smo u šali i opuštenoj atmosferi kakva priliči Međunarodnom danu šale. Čitali smo šaljive priče iz časopisa koji se nalaze u našem kutku za čitanje, pričali smo viceve i gledali šaljive video snimke putem aplikacije YouTube.

Slobodno vrijeme većinom smo provodili na školskom igralištu. Igrali su timske igre i zabavljali se slobodnom dječjom igrom, kao što je izrada kula od blata, branje djetelina s četiri lista i slično.

2. travnja obilježen je Međunarodni dan dječje knjige. Razgovarali smo o omiljenim knjigama koje su učenici do sada pročitali. Čitali smo ulomke iz knjiga i razgovarali o pročitanome.

7. travnja bio je Svjetski dan zdravlja. Prisjetili smo se na koje sve načine možemo čuvati svoje zdravlje. Zdrava prehrana, održavanje osobne higijene i boravak na svježem zraku bili su načini održavanja zdravlja oko kojih smo se svi složili.

Posljednji dan prije proljetnih praznika proveden je opušteno i zabavno. Zahvaljujući lijepom vremenu većinu vremena proveli smo na otvorenom. Organizirali smo potragu za pisanicama u školskom dvorištu i pritom se odlično zabavili. Radi praktičnosti umjesto pravih pisanica korištene su teniske loptice.

Povratkom s praznika prihvatili smo se posla vezanog za eTwinning projekt Word letter writing day (Svjetski dan pisanja pisama.) Svaki dan je provedena druga aktivnost. Najprije su naučili nešto više o pošti, pisanju pisama i poštanskim markicama. Zatim su se učenici i sami okušali u pisanju pisama, koja smo za probu poslali svojim prijateljima u boravku. Imali smo i svog razrednog poštara. Ostale aktivnosti za projekt nastavljamo u svibnju.

Kako je sve to izgledalo možete vidjeti na priloženim fotografijama!

Vaše učiteljice Marina Marković Vukmirović i Iskra Radošević