Aktivnosti u boravku tijekom mjeseca svibnja
Autor: Dijana Marić, 15. 6. 2022.

Obilježili smo 4. svibnja Međunarodni dan vatrogasaca. Učenici su najprije razgovarali o djelatnostima i aktivnostima koje vatrogasci obavljaju, a zatim su to znanje proširili kratkom prezentacijom. Cijelu priču smo zaokružili prigodnim bojankama.

Budući da Majčin dan ove godine pada na nedjelju, obilježili smo ga u petak, 6. svibnja. Učenici su za svoje mame izradili bogate cvjetne bukete od kolaž papira.

9. svibnja obilježili smo eTwinning dan. eTwinning je platforma preko koje smo sudjelovali u brojnim projektima ove školske godine. Sudjelovali smo u aktivnosti planiranja i crtanja škole budućnosti.

11. svibnja smo konačno dočekali Svjetski dan pisanja pisama. Posljednjih mjesec dana smo se pripremali za projekt pod nazivom “Svjetski dan pisanja pisama/World letter writing day” Učili smo o pošti, crtali svoje poštanske markice, izrađivali kuverte, pisali pisma najprije prijateljima u razredu, a zatim i prijateljima iz cijele Hrvatske i Europe s kojima smo se povezali za potrebe projekta. Također su nam pristigla pisma koja su naši prijatelji iz različitih krajeva Hrvatske, Turske, Srbije, čak i daleke  Finske pisali našim učenicima. Silno su se obradovali otvaranju pisama, čitanju poruka i stjecanju novih prijatelja. Učenici su se okušali i u izradi plakata na temu Svjetski dan pisanja pisama. Učenici četvrtog razreda su sastavili tekst, a učenici prvog razreda su samostalno izabrali fotografije uz tekst i vizualno osmislili izgled plakata.

18. svibnja naša škola je slavila veliki 70. rođendan i ujedno proslavila Dan škole. Učenici su bili dio velike svečanosti te igrali natjecateljske štafetne igre na školskom igralištu.

20. svibnja prisjetili smo se zašto su pčele važne za održavanje života na Zemlji. Na Svjetski dan pčela pogledali smo kratku prezentaciju, razgovarali o utjecaju pčela na ekosustav te izradili pčelice od kolaž papira kojima smo ukrasili našu učionicu.

25. svibnja, na Međunarodni dan sporta, prigodno smo dan proveli u pokazivanju gimnastičkih umijeća, igranju graničara i učenju odbojke.

Tijekom cijelog mjeseca pripremani su materijali za projekt “Zadnji tjedan škole svi vole/Last week of school is so cool”. Učenici su sastavljali matematičke zadatke i pretvarali ih u qr kodove, kreirali društvene igre koje ćemo iskoristiti za ponavljanje gradiva prirode i društva, nudili ideje za veliku razrednu bojanku, i tako dalje. Više o tome saznat ćete tijekom zadnjeg tjedna nastavne godine!

Slobodno vrijeme smo uglavnom provodili na školskom igralištu u slobodnoj dječjoj igri, a danima kad je bilo ružnije vrijeme učenici su igrali Alias, kvizove kao što je Kahoot, upoznali sudoku, i imali likovne radionice uređivanja učionice ljetnim motivima.

Kako je sve to izgledalo možete vidjeti na priloženim fotografijama!

Vaše učiteljice Marina Marković Vukmirović i Iskra Radošević