Osnovna škola Viktorovac Sisak

Što je eTwinning?
Dijana Marić / datum: 10. 5. 2022. 08:20

Što je eTwinning?

Riječ je o zajednici odgojno-obrazovnih djelatnika predškolskih ustanova, osnovnih i srednjih škola. Od 2005. godine djeluje na portalu www.etwinning.net koji nudi sigurnu elektroničku platformu za djelatnike odgojno-obrazovnih ustanova čiju registraciju odobrava nacionalna služba za potporu eTwinningu.

Sudionici se mogu uključiti u niz aktivnosti:

- provedbu projekata s odgojno-obrazovnim ustanovama u 44 zemlje obuhvaćene eTwinningom i eTwinningom plus

- razmjenu stručnih sadržaja s kolegama i razvoj mrežâ stručnjaka

- sudjelovanje u raznim oblicima profesionalnog razvoja – mrežnim edukacijama, stručnim usavršavanjima u obliku seminara i konferencija, aktivnostima vezanim uz mobilnost u sklopu eTwinninga.

Učenici i učiteljice produženog boravka pridružili su se eTwinning zajednici. Na poveznici pogledajte njihove projekte.

eTwinning projekti

Marina Marković Vukmirović i Iskra Radošević, učiteljice PB