PLAVI MEDO U 1. C
Autor: Iva Dužić, 18. 12. 2019.

Jedan od naslova u okviru projekta „Naša mala knjižnica“ jest slikovnica „Uhvati mi plavog medu“ autorice Silvije Šesto s nježnim ilustracijama Vande Čižmek. Priča je to o dječaku Svemiru i njegovoj igrački. Nepredvidive je radnje pa su učiteljica Željka i knjižničarka Iva odlučile 1. c razredu svakoga dana otkrivati mali dio priče kako bi probudili dječju maštu. Plavi medo navraćao je u učionicu, a zatim u knjižnici otkrio kraj priče. Sve je to bio uvod u razgovor o osjećajima koje su učenici prepoznavali, o njima razgovarali i dijelili ih uz međusobno uvažavanje. Plavi medo oprostio se s prvašićima i nastavio svoj put u 2. b razred.

Učiteljica Željka i knjižničarka Iva