Učenička zadruga VikSi
UZ VikSi na 33. smotri učeničkih zadruga RH
Autor: Dijana Marić, 7. 10. 2021.

33. smotra učeničkih zadruga Republike Hrvatske održava se online od 5. do 8. listopada 2021.godine na YouTube kanalu Hrvatske udruge učeničkih zadruga.

Poveznica: YouTube kanalu Hrvatske udruge učeničkih zadruga
Na ovogodišnjoj Smotri sudjeluju 63 učeničke zadruge iz svih županija te sedam učeničkih zadruga s prezentacijama istraživačkog rada. Škola domaćin Smotre je OŠ Blage Zadre iz Vukovara u kojoj djeluje učenička zadruga Zlatne ruke, a iz Tavankuta, Republika Srbija, predstavlja se učenička zadruga iz Osnovne škole Matija Gubec.

Ovogodišnja Smotra predstavlja dobar poligon za razmjenu ideja ne samo među učeničkim zadrugama i školama nego i svima onima koji vole ‘uradi sam’ pristup, kulturnu i povijesnu baštinu hrvatskih krajeva kao i niz ideja za izradu ukrasnih i uporabnih predmeta iz raznih segmenata svakodnevice.

Učeničku zadrugu VikSi predstavile su Nika Lončar i Ena Ulaković, zadrugarke Kreativne stvaraonice.  Video zapisom približile su složeni postupak izrade keramičke kugle iz gipsanog kalupa koju su zatim oslikale motivom posavske narodne nošnje-rože. Kugle su i oslikavale motivima grada Siska kao što je Stari most i Stari grad Sisak.

Praktičan rad naših zadrugarki možete pogledati na poveznici:

UZ VikSi: Keramička kugla

Čestitamo UZ VikSi!