Čitanje naglas - polufinale
Autor: Dijana Marić, 18. 4. 2024.

Polufinalno natjecanje u Čitanju naglas za učenike od 6. do 8. razreda održalo se 16. travnja 2024. godine u Narodnoj knjižnici i čitaonici Vlado Gotovac Sisak. Našu školu predstavljali su:

• Petra Dužić, 6.b
  • Lota Panjković, 6.b
  • Matej Ralić, 6.c
  • Yaman Naddaf, 7.c
  • Lota Sladojević, 7.c
  • Dora Dejanović, 8.a.

Učenici su uspješno predstavili knjige i svoje iskustvo čitanja, a za natjecanje su ih pripremale mentorice Blaženka Krstičević i Danijela Đukić. Među predstavljenim djelima našli su se tako naslovi „Čvrsto drži joystick“, „5 prijatelja“, „Kod kuće je najgore“, „Debela“ i „Čudo“.

Prolazak u finale, koje će se održati na Svjetski dan knjige i autorskih prava 23. travnja, ostvarile su Petra Dužić, Lota Panjković, Lota Sladojević, Yaman Naddaf i Dora Dejanović. Budući da se finale preklapa i s Državnom smotrom Lidrana u Vinkovcima, Dora je svoje mjesto u finalu ustupila drugoj natjecateljici.

Čestitamo svima na sudjelovanju, a finalisticama želimo puno uspjeha u nastavku!

Fotografije u prilogu!

Danijela Đukić, prof.