Promocija slikovnice "Vito bez računala" Silvije Šesto i našeg 3.c!
Autor: Dijana Marić, 26. 4. 2022.

Foto: Marjan Gašljević

U posljednjem danu ovogodišnje produžene Noći knjige, 25. 4. 2022., u blagovaonici škole odvijala se promocija slikovnice koja je nastala suradnjom književnice Silvije Šesto, autorice teksta i učenika 3. c razreda, njihove učiteljice Željke Kleković Brajenović, a posredstvom školske knjižnice.

Ova neobična suradnja započela je u Noći knjige 2021. godine, kada su se učenici tadašnjeg 2.c prvi puta susreli s njima omiljenom autoricom čiju su slikovnicu "Uhvati mi plavog medu" dobro poznavali. Tijekom razgovora djece i književnice nastala je ideja – Silvija Šesto napisat će tekst za slikovnicu "Vito bez računala", a učenici će je ilustrirati! Godinu dana kasnije učenici 3.c razreda OŠ Viktorovac postali su likovi ekološke priče na planetu Pametnomedosta i ilustratori slikovnice jedne od najznačajnijih suvremenih hrvatskih književnica za djecu i mlade!

O promociji pišu i mediji, a galerija fotografija dočarava djelić atmosfere!

Zahvaljujemo Medijskoj skupini, voditeljici Tatjani Matijević i učeniku Noi Rebiću na tehničkoj podršci.

Iva Dužić, knjižničarka