Izvanučionička nastava četvrtih razreda
Autor: Dijana Marić, 23. 5. 2022.

Dana, 17.05.2022.god. učenici 4.a, 4.b i 4.c razreda bili su na IUN-i na otoku Krku. Polazak je bio ispred škole u 6:00 h. Posjetili smo Punat i uputili se brodicom na otočić Košljun gdje smo razgledali franjevački samostan koji ima bogatu knjižnicu koja posjeduje oko 30 000 knjiga i muzej s etnografskom zbirkom predmeta krčkih  ribara i seljaka.

U Jurandvoru u Baškoj u crkvi sv. Lucije slušali smo predavanje o Baščanskoj ploči najvrjednijem kulturnom spomeniku hrvatskog jezika iz 1100.god. Darovnica je to kralja Zvonimira benediktinskom samostanu sv. Lucije čiji se original čuva u Hrvatskoj akademiji znanosti i umjetnosti u Zagrebu.

Nakon slobodnog vremena za sladoled uputili smo se prema Ogulinu gdje smo posjetili zavičajni muzej Ivane Brlić Mažuranić – Ivaninu kuću bajke i hidrogeološki spomenik Đulin ponor. Puni dojmova pred školu smo se vratili u 20:50 h.

Anita Svilokos, učiteljica