Dan sigurnijeg Internet@ 2015.
Autor: Dijana Marić, 9. 2. 2015.

Sa svrhom podizanja svijesti javnosti o problematici sigurnosti djece na Internetu, već niz godina se u Hrvatskoj i diljem svijeta obilježava Dan sigurnijeg Interneta. Ova inicijativa, pokrenuta u okviru Programa za sigurniji Internet Europske komisije, jednom godišnje poziva na uključivanje u aktivnosti za stvaranje sigurnijeg i boljeg Interneta za djecu i mlade. Ove godine taj dan se obilježava 10. veljače u više od 100 zemalja svijeta.

Više inormacija o obilježavanju Dana sigurnijeg Interneta i načinima na koje se možete priključiti aktivnostima potražite na mrežnim stranicama Centra za sigurniji Internet na adresi: http://www.sigurnijiinternet.hr/ .

S obzirom na uspješno realiziranu suradnju sa školama i partnerima prethodnih godina, Dan sigurnijeg interneta ove se godine, pod pokroviteljstvom tvrtke Microsoft, u Hrvatskoj i Bosni i Hercegovini obilježava na način: osmišljeno je online natjecanje za djecu osnovnih škola širom Hrvatske i BiH na temu sigurnosti na internetu.

Natjecanje će se realizirati 10. veljače 2015., od 9 do 17 sati u formi online kviza s pitanjima vezanim za sigurno korištenje interneta, koji će biti dostupan na web stranici www.boljiinternet2015.com posebno kreiranoj u cilju realizacije ovih aktivnosti.

Pobjednici će biti nagrađeni prigodnim uređajima kao što su pametni telefon, foto aparat, tipkovnice, miš i sl.

Pridružite se i "Stvorimo bolji internet zajedno!"