Zelena čistka - jedan dan za čisti okoliš!
Autor: Dijana Marić, 9. 4. 2015.

Zelena čistka – Let’s do it Croatia! Zajednička jednodnevna akcija čišćenja divljih odlagališta otpada Zelena čistka najveći je ekološki volonterski projekt u Hrvatskoj.

Svi lokalni napori povezani za čišće i zelenije sutra. Buđenje svijesti o stvaranju i važnosti odgovornog gospodarenja otpadom s ciljem očuvanja okoliša, prirode i planete Zemlje, koja je naše zajedničko dobro, prvi je korak na tom putu.

Stoga ćemo 17. travnja 2015. godine udružiti napore kako bi pokazali koliko nam je važan okoliš i priroda, te što sve možemo i spremni smo učiniti u samo jednom danu.

Aktivnosti u našoj školi:

• sakupljanje starog papira ( 1.- 4. razred )
  • sadnja sadnica u školski Arboretum
  • čišćenje okoliša škole ( 5.- 8. razred )
  • uređenje i sadnja presadnica u školski cvjetnjak
  • obilazak eko – patrole – Park Šumica

Nosioci aktivnosti:

• učenici i učitelji 1. – 8. razred
  • roditelji
  • uprava škole
  • tehničko osoblje i ostali djelatnici škole

Pridruži nam se i ti! Osjeti zajedništvo i pozitivu koja će nam, promjenom našeg odnosa prema okolišu i prirodi, te zbrinjavanju otpada, omogućiti bolje sutra!

Ivanka Benović, nast.bio.