Stručni skup, 8. siječnja 2016.
Autor: Dijana Marić, 10. 1. 2016.

Stručni skup za voditelje učeničkih zadruga Zagrebačke, Sisačko-moslavačke i Krapinsko-zagorske županije u organizaciji Agencije za odgoj i obrazovanje održan je u petak, 8. siječnja 2016. godine u OŠ Viktorovac u Sisku.

Goste predavače i voditelje učeničkih zadruga pozdravile su  Danijela Medjed Sertić, prof. matematike, ispred OŠ Vikotrovac  i Željka Kleković  Brajenović, voditeljica UZ VikSi, kao međužupanijski voditelj učeničkih zadruga. Vesna Marović, viša savjetnica za učeničko poduzetništvo govorila je o učeničkom poduzetništvu i njegovoj primjeni u školama.

Slijedilo je interaktivno predavanje Djeca s posebnim edukacijskim potrebama u učeničkoj zadruzi Ivane Anić, prof. logoped-defektolog  te pedagoška radionica. Cilj je bio upoznati učitelje i educirati ih kako pristupiti učenicima s određenim teškoćama u odgojno-obrazovnom procesu.

Željka Kleković Brajenović, predsjednik UZ VikSi