Likovna skupina i boravkaši izradili edukativni kalendar za Dan voda
Autor: Dijana Marić, 16. 3. 2016.

Učenici drugih razreda koji su uključeni u rad likovne skupine i produženog boravka zajedničkim su snagama izradili edukativni kalendar povodom obilježavanja Dana voda, 22.3.

Kalendar su zamislili kao strip u kojem mala kapljica vode ima glavnu ulogu. Kroz dvanaest mjeseci kapljica nam priča razne zanimljivosti o vodi. Tako saznajemo da voda regulira temperaturu na Zemlji;da svaki šesti čovjek u Africi i Aziji nema pristup čistoj vodi za piće; da je gotovo 500 svjetskih rijeka onečišćeno; da  svaki građanin RH godišnje popije prosječno 65 l vode...

Ovim kalendarom sudjelovali smo i na natječaju Hrvatskih voda pod nazivom "Najmlađi za vode Hrvatske". Nismo ništa osvojili, ali smo zato puno naučili!!!
                                       Učenici i učiteljice likovne skupine i pb
Kalendar u prilogu!