Međunarodni dan dječje knjige
Autor: Dijana Marić, 1. 4. 2016.

Učenička zadruga VikSi često i rado surađuje sa školskom knjižnicom, pa su tako vrijedni učenici, zajedno s učiteljicom Željkom Kleković Brajenović, pomogli knjižničarki ukrasiti pano i tako obilježiti nadolazeći Međunarodni dan dječje knjige.

Međunarodni dan dječje knjige obilježava se svake godine kako bi se ukazalo na važnost dječje knjige te potaknula i razvila ljubav prema čitanju. Kao datum obilježavanja izabran je rođendan Hansa Christiana Andersena – 2. travnja.

Ovoga puta tema su prigodno bile bajke, pa su tako učenici oslikali vlastite straničnike i torbice s omiljenim likovima. Najbolji radovi izloženi su na panou i u hodniku pokraj knjižnice.

Radove pogledajte u prilogu :)

Antonija Brodarec, knjižničarka