Zeleni tjedan - Školski Arboretum
Autor: Dijana Marić, 24. 4. 2016.

Povodom obilježavanja Dana planeta Zemlje svake godine u našoj školi obilježava se Zeleni tjedan. Planirane aktivnosti su bile:

SAKUPLJANJE STAROG PAPIRA
SAKUPLJANJE STARIH CD-a
SAKUPLJANJE STARIH BATERIJA
UREĐENJE „MALOG ARBORETUMA“ ŠKOLE

Mali školski Arboretum veličine je 120 m2.
Sa sadnjom i oblikovanjem Arboretuma započeli smo aktivnije prije 10 godina. U akcijama sadnje sudjelovali su učenici od 1-8. razreda naše škole.Nešto sadnica smo dobili na poklon, nešto su djeca i roditelji donijeli, a veći dio sadnica je kupila škola.
U našem Malom Arboretumu možete vidjeti više od 60 različitih biljaka.
Neke od njih: perunike, hoste, magnolije (bijela i roza), hortenzije, forzicije, jorgovan, lavanda i ružmarin, čempresi, pačempresi, tuje, konika, japanski crvenolisni javor, biljke kamenjara (pustinjske ruže, silberi, bradica gladica, čuvarkuće....), začinsko bilje (kadulja, origano, menta.....).

Ivanka Benović, nast. biologije

Slike u prilogu...