Međunarodna suradnja učitelja s Visokom školom EÖTVÖS JÓZSEF FŐISKOLA, Baja
Autor: Dijana Marić, 24. 5. 2016.

19. svibnja 2016. našu školu posjetili su studenti (budući odgajatelji i učitelji) iz Mađarske zajedno sa svojom profesoricom Zoricom Jurčević.

Studenti su tako prisustvovali satovima hrvatskog jezika kod učiteljice Diane Mesić i prof. Irene Balen Gorišek i satovima matematike kod prof. Danijele Medjed-Sertić. Također su sudjelovali u radionici i igrama  Produženog boravka kod učiteljica  Bojane Štimac i Martine Buinac. Ravnateljica škole upoznala ih je s načinima rada i organizacijom u našoj školi.

Studenti su upoznati s raznolikošću načina poučavanja u našoj školi, te jezičnim zakonitostima i bogatstvom hrvatskog jezika. Rado su sudjelovali u radionicama, komunicirali s učenicima i učiteljima na hrvatskom jeziku, ali i upoznali učenike s pojmovima na mađarskom jeziku  i s različitostima između osnovnih škola.

Prošetali su Sajmom cvijeća, pogledali Cvjetni korzo, upoznali se sa poviješću grada Siska.

Oduševljeni su gostoprimstvom i pozitivnim ozračjem u našoj školi, te smo dogovorili daljnju suradnju.

Danijel Medjed- Sertić, prof. matematike

Slike u prilogu....