Izlet u Zagreb
Autor: Dijana Marić, 13. 11. 2009.

Učenica Nika Rimaj opisuje nam kako je protekao izlet u Zagrebu

Izlet u Zagreb

U srijedu 28. listopada 3. a i 3. b razred išli su na izlet autobusom. Moj razred, 3.b vozio se na katu. Dok smo putovali u Zagreb, gledali smo crtić Lucky Luke, puštali pjesme s mobitela, pjevali uživo.

Bilo nam je super!!!

Prvo smo išli u zračnu luku Zagreb. Prije ulaska u zračnu luku sjeli smo u park nešto pojesti. U zračnoj luci vozili smo  se autobusom za putnike. Prolazili smo kraj puno aviona i spremišta za avione.

Nakon zračne luke bili smo na Trgu Bana Jelačića. Tamo smo vidjeli Manduševac.

Sa Trga Bana Jelačića vozili smo se uspinjačom na Gornji grad. Čekali smo podne da čujemo kako puca Grički top. Iza toga otišli smo na Trg Svetog Marka pogledati zgrade Hrvatskog Sabora i Vlade Republike Hrvatske. Poslije obilaska crkve Svetoga Marka, prolazili smo kroz Kamenita vrata. Bili smo u ulici Krvavi most i u Katedrali grada Zagreba.

Kada smo napravili krug, išli smo na ručak u Mc Donalds. Nakon ručka  posjetili smo Zoo vrt. Tamo smo vidjeli puno životinja: tuljane, majmune, medvjede, lavove i druge životinje. Ali ipak svi su jedva čekali zmije i krokodile.

Bilo je odlično!!!

Poslije Zoo vrta smjestili smo se u autobus i krenuli put Siska. Pred školom roditelji su nestrpljivo čekali, a mi s radošću izlazili iz autobusa.

Nika Rimaj, 3.b

Učiteljica Vera Pranjić