Bili smo u Zagrebu
Autor: Dijana Marić, 23. 11. 2009.

Bili smo u Zagrebu

U petak 30. listopada išli smo s našom učiteljicom Kozina Radojkom na izlet u Zagreb. Najprije smo posjetili kazalište Trešnja gdje smo pogledali prekrasnu predstavu Alisa u zemlji čudesa. Predstava je bila smiješna, razigrana i vesela. Glumci su nas oduševili svojom glumom.

Poslije predstave smo otišli na Jarun. Jezero, sportski tereni i igrališta su nas oduševili. Naravno, svoje oduševljenje smo pokazali razigravši se na igralištu. Nevoljko smo krenuli dalje u Tehnički muzej. Čim smo ga vidjeli zaboravili smo Jarun. Vodič nam je pričao o povijesti  vatrogastva, automobilizma, aviona i ostalih prijevoznih sredstava. A tek kad smo ušli u rudnik. To je bilo ono pravo. U njemu je bilo puno crnog ugljena, lutke obučene u radnike, tračnice po kojima klize vagoni za ugljen, ogromni teški telefon i sve crno i pod zemljom. Pitam se kako su ljudi tu radili, a čak se nisu mogli ni ispravili?

U sklopu muzeja nalazi se Planetarij koji nas je najviše oduševio. Doživjeli smo zalazak sunca i svitanje. Koliko zvijezda! Čak smo saznali za Velika i Mala kola, Velikog i Malog medvjeda i još puno njih. Ponovili smo i orijentaciju pomoću Sunca.

Na povratku kući navratili smo i na Bundek. Tu smo se potpuno predali igri.
Umorni, zadovoljni, sretni i puni dojmova vratili smo se kući u nadi da ćemo opet uskoro ići na sličan izlet.

Roko Marinović, 4.a