Međunarodni dan tolerancije
Autor: Dijana Marić, 1. 12. 2009.

"Nadimci"

Veronica Mesar, 5.b

Međunarodni dan tolerancije
(Osnovna škola 22. lipnja, 16. studenoga 2009.)

Rano ujutro članovi dramske skupine su se skupili ispred Osnovne škole 22. lipnja i čekali učiteljicu. Prvo smo 2-3 puta provježbali, a zatim smo otišli u dvoranu presvući se i pripremiti za nastup. Nakon toga stajali smo sa strane u dvorani i upoznavali se s ljudima koji su pripremili program.

Odmah je sve počelo. Prvo je bila prezentacija, pa su bili plesovi, pa je napokon i naša skupina dočekala svoj trenutak. Imali smo veliku tremu, ali ne dugo. Tema naše kratke predstave su bili nadimci i tolerancija. Svatko je imao svoj nadimak oko vrata i prikazao kako jedni drugima u školi dajemo ružne nadimke.
Bili smo sjajni! No, to nije bilo sve.. Na kraju, nakon nastupa, bila je jedna igra koja se zvala Čovječe, ne ljuti se. Bila su četiri tima, a za nas je igrao Marko Kolenc, on je bio vođa crvenog tima. Njegov tim je i pobijedio. Nagrada je bila vijača i kemijska olovka.

Veronica Mesar, 5.b

¨Nadimci¨ – glume: Veronica Mesar, Iva Tonković, Ivana Antolčić, Maja Vuković, Nola Brajenović, Mia Pavlović, Mariola Milardović, Marko Kolenc, Paula Pufek, Ivona Martinović, Iva Delić