Posjet Narodnoj knjižnici i čitaonici - ogranku Caprag
Autor: Dijana Marić, 22. 2. 2017.

Dana 22. veljače učenici 4. razreda su sa svojim učiteljicama Dianom Mesić, Ivankom Knežević i knjižničarkom Antonijom Brodarec posjetili Narodnu knjižnicu i čitaonicu - ogranak Caprag.

Ovim posjetom ostvarena je suradnja između narodne i školske knjižnice u programu pod nazivom "Sportska srijeda" čiji je cilj popularizacija sporta, ali i knjižnice i čitanja, čime je ostvareno i međupredmetno povezivanje nastavnih sadržaja.

Program uključuje suradnju sa sisačkim sportskim klubovima i osnovnim školama. Narodna knjižnica je ideju zamislila tako da se jedne srijede u mjesecu pozovu predstavnici (treneri mlađih dobnih kategorija i djeca aktivni igrači) sisačkih sportskih klubova kako bi učenicima osnovnih škola predstavili svoj klub i sport kojim se bave.

Danas su tako u posjeti bili predstavnici Plivačkog kluba Sisak Janaf sa svojim trenerom. Ukratko su učenicima predstavili sport kojim se bave i vlastite motive zbog kojih su se upravo ovim sportom odlučili baviti. Učenici su bili vidno zainteresirani za njihove priče te su im postavljali brojna pitanja. Susret je protekao u odličnom raspoloženju i okružju te se veselimo daljnjoj suradnji na projektu!

Slike pogledajte u prilogu...

Knjižničarka Antonija Brodarec