Natjecanje - Dani hrvatskoga jezika - četvrtak
Autor: Dijana Marić, 19. 3. 2017.

Dani hrvatskoga jezika u našoj školi završili su natjecanjem sedmaša i osmaša u izlaganju pomoću PowerPointa. Najuspješniji su bili sljedeći učenici: 3. mjesto osvojila je Mia Martinović (8.b) s prezentacijom o Cliveu Staplesu Lewisu, 2. mjesto podijelile su Nika Podić (8.b) i Klara Perković (7.a), obje su predstavljale Ivanu Brlić Mažuranić, a najbolje izlaganje održala je Una Ibrahimagić (8.a) o J.K. Rawling.

Tijekom programa, koji je vodila učenica 8.b Ana Delić, ponovno smo poslušali najbolje kazivatelje poezije te nekoliko riječi u spomen pedesete obljetnice objave Deklaracije o nazivu i položaju hrvatskog književnog jezika.

Prosudbene komisije, u srijedu učiteljice Milica Komlenić, Željka Kleković-Brajenović i Irina Đurić, u četvrtak Vedrana Šimić, Ivanka Benović i Dijana Marić, oba su dana imale zahtjevan posao. Veliki posao odradili su i sponzori – Školska knjiga te posebno naša zadruga VikSi. Velika hvala svima.

Irena Balen - Gorišek, prof.

Slike u nastavku...