3.c - šarene čarape
Autor: Dijana Marić, 24. 3. 2017.

Sada već tradicionalno i mi smo obilježili Svjetski dan sindroma Down.
Uzrok Downovog sindroma otkrio je 1959.g. francuski fizičar Jerome Lejeune. On je otkrio na 21 paru kromosoma 1 kromosom viška. U cijeloj stanici umjesto 46, ukupno je 47 kromosoma (sićušne nakupine bjelančevina u svakoj stanici ljudskog organizma koje prenose sve nasljedne osobine).

Nošenjem šarenih čarapa pokazali smo podršku svim ovim posebnim bićima koji su: dobrodušni, vedri, iskreni, nasmijani, često kreativni i vjerno oponašaju i kopiraju osobe iz svoje sredine.

Nadamo se da će se poboljšati njihov položaj u društvu kao i kvaliteta života jer cijeli život im je potrebna njega i pomoć.

3.c i učiteljica Anita