Novogodišnje odluke
Autor: Dijana Marić, 12. 1. 2010.

Stari su Indijanci rekli da se sve odvija u krugovima. Krajem godine završava jedan krug, a započinje drugi.
Stoga je pravo vrijeme sada za dobre odluke u životu kojih ćeš se pokušati pridržavati u novoj godini i tako postati bolja osoba.

Znamo da na puno toga ne možemo utjecati, ali možemo na svoj um i ponašanje.
Dobro je odluke staviti na papir i uvijek ih imati blizu kako ne bismo već u siječnju zaboravili.

Svatko od nas najbolje zna što želi i što bi trebao promijeniti  i stoga donijeti samostalno novogodišnje odluke.  Ovdje je tek malen vodič kojem je svrha podsjetiti se i nadahnuti.Sretno!!!!

1. Više vježbaj - ne mora to biti teretana ili sportski klub. Dobar su izbor i svakodnevne šetnje i trčanje.

2. Više uči - više, jače, bolje - neka bude tvoja krilatica. Svaki dan odvoji vrijeme za učenje i vidjet ćeš bolje rezultate, i to vrlo skoro.

3. Samo reci "ne" - droge, cigarete, alkohol. Iako ti se sve čini cool, informiraj se o štetnim posljedicama za zdravlje i reci jasno i glasno "NE". Ne živiš samo danas i sutra.

4. Počni se hraniti  zdravije - prvo to može biti tek jedan dan u tjednu, koji će se kasnije  proširiti na dva, pa na tri i tako dalje.

5. Oblači svjetlije boje -  Ok, Ok, stil je osobna stvar, ali nije li ljepše vidjeti maldu osobu u šarenilu nago kad se zamota u crnilo od glave do pete?

6. Gledaj manje televizije i provodi manje vremena na računalu - iako ti se čini nezamislivo, postoji život i mimo ovih tehnoloških čuda. Osim što će ti oči biti zahvalne, mnogo toga propuštaš dok piljiš u ekran.

7. Budi bolji prema roditeljima - uvažavaj njihove prijedloge, pomaži im u kućanstvu

8. Više se druži - ali ne u virtualnom, već u stvarnom svijetu.

9. Više vremena provodi vani - a manje zatvoren/a u svoja četiri zida.

10. Napravi nešto što oduvijek želiš

11. Budi kreativniji/a........