Mjesec posvećen knjižnici i knjigama
Autor: Dijana Marić, 3. 10. 2017.

Listopad je mjesec posvećen knjižnicama i knjigama, mjesec u kojemu se obilježava Međunarodni mjesec školskih knjižnica i započinje Mjesec hrvatske knjige. Naša školska knjižnica u obilježavanje tih dana uključila se prigodnim uređenjem panoa, ali i mnogim prigodnim događajima. Tako su knjižnicu u rujnu i listopadu posjetili učenici prvih razreda s učiteljicama Dianom Mesić, Bojanom Štimac i Mihaelom Šimunović, koji su se s knjižnicom susreli prvi puta, učenici trećih razreda s učiteljicama Verom Pranjić, Željkom Kleković-Brajenović i Ivanom Bunjevac te učenici petih i sedmih razreda s profesoricom Irenom Balen-Gorišek koji su se upoznali s novim rasporedom građe u knjižnici te lektirnim naslovima koje mogu posuditi u školskoj knjižnici.

Tijekom listopada knjižnicu će posjetiti i učenici drugih, šestih i osmih razreda, a sve s ciljem poticanja čitanja, učenja, snalaženja u knjižnici te razvijanja svijesti o važnosti školskih knjižnica i Mjeseca hrvatske knjige koji je ove godine posvećen enciklopedistici. U skladu s temom uređen je i prigodni pano ispred knjižnice, a učenici 4. razreda s učiteljicama Radojkom Kozina, Nikolinom Bizjak i Anitom Svilokos sudjelovali su u nastavnome satu „Služenje rječnikom i pravopisom“. Na ovom radioničkom tipu sata otkrili su što je priručna ili referentna zbirka te kako se njome služiti.

Tijekom mjeseca listopada traje literarni natječaj za sve učenike škole „Školska knjižnica budućnosti“ kojim se učenike želi potaknuti na stvaralaštvo i promišljanje o razvoju školskog knjižničarstva u skladu s njihovim željama i potrebama.

Sve informacije o Međunarodnom mjesecu školskih knjižnica te Mjesecu hrvatske knjige zainteresirani mogu potražiti u školskoj knjižnici.

Knjižničarka Iva

Slike u nastavku...