Obilježavanje svjetskog tjedna svemira
Autor: Dijana Marić, 4. 10. 2017.

Povodom Svjetskog tjedna svemira koji se obilježava od 4. do 10. listopada 2017. u našoj je školi u organizaciji Astronomske grupe koja okuplja učenike od 4. do 8. razreda, održan niz zanimljivih prezentacija o astronomskim temama koje su bile oplemenjene poezijom i prozom inspiriranom svemirom. U školskoj blagovaoni postavljena je i prigodna izložba u povodu lansiranja prvog Zemljinog umjetnog satelita, Sputnik 1, koji je lansiran 4. listopada 1957. godine.

Ovim se događajima naša škola pridružuje aktivnostima koje na području cijele Hrvatske okuplja udruga World Space Week Hrvatska.

Svjetski tjedan svemira proglasila je Opća skupština Ujedinjenih naroda 1999. godine. Partner Ujedinjenih naroda u organizaciji Svjetskog tjedna svemira na globalnoj razini je jedna od najstarijih svjetskih obrazovnih organizacija o svemiru - World Space Week Asocijacija (WSWA), osnovana 1981., koja regrutira i podržava svjetsku mrežu Nacionalnih koordinatora i organizatora događanja vezanih uz tjedan svemira.

Višnja Tadić, prof.

Slike u nastavku...