Festival stvaralaštva, kreativnosti, inovativnosti i poduzetništva 29. Smotra učeničkih zadruga Republike Hrvatske
Autor: Dijana Marić, 13. 10. 2017.

U Zadru na Poluotoku u objektu Arsenal, 4. i 5. listopada 2017. godine održana je 29. smotra učeničkih zadruga Republike Hrvatske, u organizaciji Agencije za odgoj i obrazovanje, Hrvatske udruge učeničkog zadrugarstva i Hrvatske zajednice tehničke kulture.

Smotra učeničkog zadrugarstva je izložbeno-prodajnog karaktera te predstavlja stvaralaštvo, kreativnost, inovativnost i poduzetništvo djece i mladih. Na 29. Smotri je sudjelovalo 70 najboljih učeničkih zadruga iz cijele Hrvatske, koje su pravo za sudjelovanje na Državnoj smotri stekle temeljem uspjeha na županijskim smotrama.

Svoje zasebne izložbene prostore imalo je i 20 županija, na kojima je svaka od 506 učeničkih zadruga iz cijele Hrvatske, imala  mogućnost izložiti svoj proizvode prema zadanoj  županijskoj temi. Istraživačke radove izvedene u programu učeničke zadruge prezentiralo je 10 učeničkih zadruga. Na Smotri  se održalo i 10 pokaznih radionica za sudionike i posjetitelje Smotre. Odabrano je i 10 Najproizvoda  smotre.

Naša UZ VikSi  sudjelovala je i ove godine na 29. smotri učeničkih zadruga RH. Izložbeni prostor smo ispunili suvenirima grada Siska gdje su dominirali motivi Stari grad Sisak i Stari most u keramici, drvetu i svili.

Aktivnosti UZ Viksi prezentirala je Iva Radić, a praktičan prikaz izrade svijećnjaka Stari most Ana Đurić, učenice 3.c razreda. Smotri su prisustvovale i učenice Mia Štimac i Karla Panižić u pratnji voditeljica UZ VikSi Bojane Štimac i Željke Kleković Brajenović.

UZ VikSi

Slike u nastavku...