Danas ti čitam!
Autor: Dijana Marić, 24. 10. 2017.

Učenici 8.a i 8.b razreda s učiteljicom Ivanom Rakas posjetili su školsku knjižnicu u Mjesecu hrvatske knjige i to 23. listopada 2017., na dan kada se u cijeloj Republici Hrvatskoj provodi akcija „Danas ti čitam!“ Upoznali su se s novim rasporedom građe u školskoj knjižnici te knjižničnim uslugama kao i programima kojima mogu prisustvovati tijekom Mjeseca hrvatske knjige u svojoj školi te u narodnim knjižnicama u Sisku i Zagrebu.

Akciju „Danas ti čitam!“ obilježili smo čitanjem ulomka knjige „Starac i more“ koju je napisao Ernesta Hemingway, a čitao Toni Hrvoić koji se, baš kao i učenica naše škole i dječja gradonačelnica, Klara Perković plasirao u polufinale gradske razine Nacionalnog natjecanja u čitanju naglas. Čestitamo i čitamo i nadalje!

Iva Dužić, školska knjižničarka