Izlet u Zagreb...osvrt učenice 4.c
Autor: Dijana Marić, 27. 10. 2017.

Dana 25.10.2017. godine učenici četvrtih razreda Osnovne škole Viktorovac posjetili su Zagreb. Okupili su se ispred škole u sedam sati i pedeset minuta, kada su svi došli, zaputili su se na izlet.

U Zagrebu su posjetili Kazalište Trešnja gdje su pogledali zanimljivu predstavu pod nazivom Snježna kraljica, zatim su otišli u Muzej grada Zagreba gdje su posjetili izložbu i proširili svoje znanje o Zagrebu, na poklon su dobili besplatan ulaz u muzej do kraja mjeseca. Nakon muzeja prošetali su do tunela Grič gdje se  održava  multimedijska interaktivna izložba pod nazivom 'Croatia je Hrvatska'.

Uz pratnju vodiča prošetali su se po Gornjem gradu gdje su vidjeli: Crkvu svetog Marka, Sabor Republike Hrvatske, Crkvu svete Katarine, Kamenita vrata i Zagrebačku katedralu. Nakon obilaska provozali su se uspinjačom do Donjeg grada. Kao nagradu što su bili dobri i nisu puno pričali, učiteljice su ih nagradile odlaskom na Bundek gdje su ostatak vremena proveli u igri. Učenici su proširili svoje znanje i zabavili se. U Sisak su se vratili u kasnim večernjim satima.

Nika Gorenak, 4.c

Anita Svilokos, učiteljica