Croatian Makers liga
Autor: Dijana Marić, 24. 11. 2017.

Od ove školske godine naša škola se uključila u  projekt Croatian Makers liga. Projekt je 2014. godine pokrenuo Institut za razvoj i inovativnost mladih (IRIM). U projektu sudjeluju učenici koji pohađaju izbornu nastavu informatike a izrazili su želju za sudjelovanjem.
Cilj Lige je omogućiti široko uključivanje robotike, automatike i programiranja u edukaciju u osnovnoškolskom uzrastu.

Platforma na kojoj se odvija liga je edukacijski robot mBot (Bluetooth verzija) koja nudi vrlo jednostavan ulazak u svijet robotike, ali omogućava i naprednije korištenje.

Učenici će sudjelovati na četiri natjecanja kroz cijelu školsku godinu. Voditelj je učiteljica informatike Dijana Marić a prof. Vedrana Šimić zamjena.

Dijana Marić, učiteljica inf.